[section bg="701" bg_overlay="rgba(255, 255, 255, 0.25)"]
n
n[row]
n
n[col span="6" span__sm="12"]
n
n[ux_image id="721" image_size="original" image_hover="glow" depth="3"]
n
n
n[/col]
n[col span="6" span__sm="12"]
n
n
Mniszek lekarski - co to jest?
n
Mniszek lekarski, znany również pod nazwą mniszek pospolity, jest rośliną występującą dość powszechnie. Obecnie opisano ponad 1000 gatunków tej rośliny w Europie, z czego blisko 200 z nich występuje w samej Polsce. Oprócz tego ten popularny kwiat występuje również na terenach Afryki i Azji. Używane powszechnie określenie „mlecz” odnosi się do występującego w nich soku mlecznego, który można zauważyć po przecięciu szypuły. Kwiaty mniszka pospolitego posiadają bardzo łatwo rozprzestrzeniające się zarodniki, którym w przemieszczeniu zazwyczaj pomaga wiatr. Z tego powodu bardzo często można spotkać się z określeniem „dmuchawiec”, które dotyczy w pełni rozwiniętego owocostanu.
n
Właściwości mniszka lekarskiego
n
Mniszek lekarski charakteryzuje się dużą ilością licznych prozdrowotnych substancji. Pierwszym przykładem może być zgromadzona w soku mlecznym tej rośliny inulina, która jest zaliczana do grona naturalnych probiotyków. Związek ten jest jednym z ważnych składników błonnika pokarmowego, co oznacza, że przyspiesza procesy trawienne i pomaga w rozwoju naturalnej flory bakteryjnej jelit. Ponadto skutecznie wydłuża czas uczucia sytości, co pomaga w kontroli masy ciała i odchudzaniu.
n
Zalety mniszka lekarskiego
n
Kwiaty, ziele oraz korzeń mniszka lekarskiego mają bardzo wiele zalet, właściwie każdą jego część nadaje się do wykorzystania w leczeniu i zapobieganiu dolegliwościom. W przypadku właściwości leczniczych, mniszek pospolity działa bardzo wszechstronnie:
n
-
n
- Działa moczopędnie – jego działanie ma właściwości oczyszczające dla organizmu, wspomagająco stosowany jest w przypadku obrzęków, chorób nerek, przy dnie moczanowej czy otyłości.
- Napar z kwiatów mniszka reguluje cykle miesiączkowe i pracę jajników dzięki zawartym w nich flawonoidom i kwasie foliowym.
- Posiada zastosowania przy chorobach skóry – szczególnie działa na nieestetyczne kurzajki i brodawki, takie działanie wykazuje mleczko, które widać po złamaniu łodygi.
- Pomaga w skutecznym trawieniu – wpływa na zwiększenie wydzielania soku żołądkowego i żółci, zapobiega zastojom żółci.
- Działa przeciwcukrzycowo – zawierając inulinę, wspomaga regulację gospodarki węglowodanowej, spowalnia wchłanianie cukru.
- Pomaga w odchudzaniu – obecna w mniszku lekarskim inulina w znacznym stopniu ogranicza łaknienie.
- Działa przeciw nowotworowo – wyciąg z korzenia mniszka pity pod postacią herbatki ma według niektórych naukowców wpływ na choroby nowotworowe.
- Wzmacnia odporność – polecany jest w stanach rekonwalescencji, u osób starszych, a także w okresie zwiększonej zachorowalności na choroby wirusowe.
n
n
n
n
n
n
n
n
n
n[/col]
n
n[/row]
n
n[/section]
Informacje dodatkowe
Waga | 0,1 kg |
---|---|
Kraj pochodzenia | |
Producent: | |
Składniki | |
Przygotowanie |
Pomagamy Klientom
Wspieramy we właściwym wyborze ziół, suplementów i maści. Bazujemy na zaleceniach i receptach Świętej Hildegardy.
Bezpieczne Płatności
Certyfikat SSL (tzw. zielona kłódka) oraz innne zaawansowane systemy bezpieczeństwa, gwarantują bezpieczną płatność online.
Zamówienia Cykliczne
Bierzesz systematycznie te same suplementy? Ustaw je w koszyku jako cykliczne. Tym sposobem przyszłe zamówienia złożą się same.